Blog

O ubezpieczeniach komunikacyjnych z praktycznej strony


Opublikowane

Rodzaje ubezpieczeń samochodowych

Drogi kierowco! Zanim znowu pójdziesz do firmy ubezpieczeniowej, aby złożyć podpis tylko i wyłącznie pod samą umową OC, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Prawdopodobnie przekona Cię on, że warto zadbać również o dodatkową ochronę.

Dowiedz się więcej

Opublikowane

Raport UFG odnośnie nieubezpieczonych pojazdów

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przedstawił wyniki raportu dotyczącego nieubezpieczonych pojazdów poruszających się po polskich drogach. UFG, do którego zadań należy określanie wysokości kar za brak OC oraz pomoc dla ofiar wypadków drogowych, opisuje kto statystycznie najczęściej nie kupuje OC i gdzie najczęściej możemy się z nim spotkać.

Dowiedz się więcej

Opublikowane

Czy faktycznie toczy się wojna cenowa OC?

Prezes PZU apeluje do konkurencji, żeby się opamiętali i nie zaniżali przesadnie składek OC. Czy faktycznie rynek ubezpieczeniowy przypomina ćwiczenia na poligonie? Wojna cenowa w OC jest faktem czy mitem?

Dowiedz się więcej

Opublikowane

Jak i kiedy wyrejestrować pojazd?

Obowiązek kupowania ubezpieczenia OC spoczywa na każdym właścicielu zarejestrowanego pojazdu. Sprzedajesz auto za granicę? Masz stary samochód, z którego już praktycznie nie korzystasz? Najlepszym rozwiązaniem będzie wyrejestrowanie pojazdu. Jak i kiedy można to zrobić?

Dowiedz się więcej