Samochodem na wakacje – jak uniknąć problemów?Majówka lada moment, wiele osób zaczyna więc marzyć o wyjazdach i urlopach. Włochy, południowa Francja, a może niezwykle lubiana i popularna Chorwacja? Zanim wyruszyć na wakacje własnym samochodem, dobrze przygotuj się do drogi. Nie chcesz chyba, aby cokolwiek zepsuło ci wypoczynek?

Z jakimi problemami borykają się kierowcy na wakacjach? Jak uniknąć kłopotów? Jak radzić sobie z niedogościami? Oto kilka prostych, ale cennych rad:

  1. Zabierz auto do warsztatu. Lepiej zapobiegać niż leczyć! Najpierw czeka cię dłuższa wyprawa, na miejscu auto również będzie służyło za środek transportu. Stąd też pojazd musi być w bardzo dobrej formie. To że od dawna nie miałeś z nim żadnych problemów nie znaczy, że możesz jechać całkiem w ciemno i liczyć że „jakoś to będzie”.

  2. Sprawdź czy masz obowiązkowe międzynarodowe OC, którym będziesz mógł się posługiwać na terytorium państw przez które planujesz przejeżdżać oraz w państwie docelowym.

  3. Zainwestuj w Assistance. Autocasco to dla wielu posiadaczy aut droga sprawa, która nie zawsze przynosi oczekiwane korzyści. Dlaczego? Właściciele pojazdów kupują najtańsze pakiety OC i AC, a później są zdziwieni, gdy okazuje się jak małą ochroną ubezpieczeniową został objęty ich samochód. Kolejna kwestia: niektórzy kierowcy mylą AC z Assistance i wydaje im się że w razie awarii na drodze, ubezpieczyciel od Autocasco im pomoże. Niekoniecznie. Assistance pomaga w takich sytuacjach jak awaria na drodze, a polisa AC, która nie zawiera w swoim szerokim zakresie ochrony Assistance nie pomoże ci w nagłej potrzebie. Gdy dobre AC zbyt dużo kosztuje, ogranicz się do zakupu Assistance.

  4. Ustal zasady podróży. Rób przerwy, wymień się z inną osobą za kierownicą, gdy jesteś zmęczony długą jazdą. Pamiętaj że zmęczenie nie sprzyja prowadzeniu pojazdu. Przemyśl te kwestie przed wyjazdem, aby później nie było zaskoczenia i dodatkowych nieprzyjemności.

Oceń artykuł:


  • © Infolinie & Telefony do Ubezpieczycieli. All rights reserved.
  • Design: HTML5 UP
  • Jekyll integration: Andrew Banchich