Jedziesz na zagraniczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!Wiosna tuż tuż. Niektórzy myślą już o wakacyjnych wojażach. Jeżeli marzy ci się w tym roku samochodowa eskapada przez Europę, dobrze przygotuj się do drogi. A potem wyruszaj w przygodę życia i baw się dobrze.

Jak przygotować się do wyjazdu na zagraniczną wycieczkę samochodową?

 • Obowiązkowa wizyta w warsztacie.
  Na co dzień auto nie sprawia większych problemów? Przed dłuższym wyjazdem, w trakcie którego będziesz poruszał się za pomocą samochodu, koniecznie należy upewnić się, że wszystko w porządku pod maską. Ryzyko awarii należy zminimalizować o tyle ile się da.

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC.
  Następnie sprawdź czy twoje krajowe OC będzie ważne na terytorium państw przez które planujesz przejeżdżać. Z chwilą przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja 2004 roku, nasze polskie OC obejmuje zdarzenia powstałe na terenie krajów członkowskich UE, ale również Chorwacji, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Serbii czy księstwie Lichteinsteinu.

 • Ubezpiecz się od awarii drogowych, kradzieży i nie tylko.
  O ile na co dzień w kraju miałeś jedynie obowiązkowe OC to przed zagranicznym wyjazdem musisz przemyśleć zakup dodatkowych ubezpieczeń. Autocasco przyda się na wypadek kradzieży bądź uszkodzenia pojazdu, Assistance będzie pomocne w razie awarii na drodze, a NNW kierowcy ochroni cię jeśli niefortunnie spowodujesz kolizję na drodze i będziesz ranny. Szukasz dobrej strony z porównywarką ubezpieczeń? Polecamy serwis ac-oc-ubezpieczenia.pl.

 • Ubezpieczenie turystyczne na medal.
  Polisa turystyczna to żadna fanaberia, ale istotny element każdej zagranicznej podróży (ale i nie tylko). Po pierwsze, zawsze może dojść do sytuacji, gdy będziemy potrzebować skorzystać z pomocy medycznej, wykupić leki czy trafimy do szpitala. W niektórych krajach koszty leczenia są bardzo wysokie. Nie chciałbyś otrzymać rachunku opiewającego na kilka tysięcy euro za krótki pobyt w szpitalu lub za założenie gipsu? Bądź ubezpieczony. Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko koszty leczenia i assistance, ale też ubezpieczenie OC (jeżeli uszkodzisz mienie innej osoby lub np. zderzysz się na stoku z innym narciarzem), ubezpieczenie NNW a także ubezpieczenie bagażu itd.

Oceń artykuł:


 • © Infolinie & Telefony do Ubezpieczycieli. All rights reserved.
 • Design: HTML5 UP
 • Jekyll integration: Andrew Banchich