Jak dobrze wybrać ubezpieczenie auta?Posiadanie własnych czterech kółek wiąże się ze sporymi wydatkami – nie tylko w momencie zakupu pojazdu. Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu, aby nie przepłacić?

W obliczu podwyżek polis nie powinno dziwić, że najtańsze ubezpieczenie samochodu staje się priorytetem każdego kierowcy. Jeśli dorzucimy do tego jeszcze AC, assistance czy opony, wydatek może być spory. Jak wybrać najlepszą i najtańszą opcję?

To, jakie ubezpieczenie wybierzemy, powinno zależeć od naszych osobistych potrzeb i sposobu użytkowania samochodu.

Ubezpieczenie OC – podstawowe i obowiązkowe ubezpieczenie, którego zakres jest regulowany ustawowo. Warto szukać najtańszego, a od kwietnia 2015 r. również takiego, które objęte jest systemem BLS.

Autocasco czyli AC – dobrze jest wybrać takie z szerokim zakresem ochrony, a dopiero na koniec porównać ceny. Często pakiety OC + AC objęte są dodatkowymi zniżkami i bonusami.

Ubezpieczenie NNW – niedrogi dodatek do podstawowej polisy komunikacyjnej, który dodatkowo zabezpieczy kierowcę i pasażerów w razie wypadku.

Opcje dodatkowe – drobne doubezpieczenia szyb, opon, kluczyków itp. Często mogą się okazać niezbędne.

Aby wybrać produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, skorzystajmy z pomocy, jaką oferuje porównywarka ubezpieczeń. Wystarczy podać dane pojazdu, właścicieli, kierowców, historię ubezpieczenia oraz wybrać opcje dodatkowe, by otrzymać gotową kalkulację.

Oceń artykuł:


  • © Infolinie & Telefony do Ubezpieczycieli. All rights reserved.
  • Design: HTML5 UP
  • Jekyll integration: Andrew Banchich