Dlaczego warto ubezpieczyć samochód?Z pewnością każdy z nas chciałby mieć gwarancję, że nasz samochód nigdy nie ulegnie żadnej dewastacji, kolizji ani kradzieży. Niestety pewności na takie zdarzenia nie zagwarantuje nam żadna nawet najlepsza firma ubezpieczeniowa, ale za to może dać nam pewność, jeśli chodzi o zwrot pieniędzy lub też ochronę i pomoc w nagłych nieprzewidzianych sytuacjach związanych z naszym samochodem.

Aby jednak otrzymać pomoc po zdarzeniu, najpierw musimy wykupić odpowiedni dla nas pakiet, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Najczęściej ubezpieczamy samochód z kilku powodów:

 • obawa przed niespodziewaną sytuacją na drodze, w której nasz samochód może ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu,
 • obawa przed umyślnym spowodowaniem jakiejkolwiek sytuacji, w której moglibyśmy czuć się winni naszego postępowania, przykładem takiej sytuacji może być zatrzaśnięcie kluczyków w środku naszego auta,
 • obawa przed kradzieżą lub rabunkiem naszego samochodu,
 • presja wynikająca z coraz większego nasilenia się przypadków wandalizmu lub innych działań ze strony osób trzecich,
 • zabezpieczenie naszego samochodu przed skutkami powodzi lub innych niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Nasz samochód to nie zabawka i z pewnością każdy posiadacz auta zdaje sobie z tego faktu sprawę dlatego ubezpieczając samochód poprzez autocasco posiadamy nie tylko gwarancję wypłaty odszkodowania, ale również szereg innych, bardzo interesujących propozycji, jakie mogą nam się przydać i które mają do zaoferowania firmy ubezpieczeniowe.

Możemy zaliczyć do nich m.in.:

 • pomoc drogową w razie jakiejkolwiek sytuacji, w której nie będziemy mogli kontynuować dalszej jazdy,
 • pomoc w zakwaterowaniu w razie odholowania naszego samochodu do mechanika,
 • pomoc w razie jakiegokolwiek zdarzenia związanego z naszym samochodem również poza granicami naszego kraju.

Ubezpieczenie samochodu to pewność, że w przypadkach stresujących oraz mających wpływ na szkodę naszego samochodu możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, w jakim wykupiliśmy polisę na nasze auto.

Dlatego doradcy ds. ubezpieczeń komunikacyjnych śmiało zachęcają nas do zakupu tego rodzaju ubezpieczenia auta nie tylko ze względu na ochronę naszego wozu, ale również ze względu na nasz komfort psychiczny, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co może zdarzyć się na drodze lub jakie czynniki mogą wpłynąć na przebieg sytuacji związanych z prowadzeniem auta lub pozostawieniem go w miejscu gdzie może dojść do jakiegokolwiek aktu wandalizmu itp.

Podsumowując: warto wykupić pakiet AC dla naszego samochodu, gdyż taka inwestycja z pewnością się opłaca, a w przypadku, kiedy byśmy zaniechali takiej decyzji niejeden z nas mógłby długo żałować wyboru, jaki mógł dokonać w związku z zawarciem umowy AC dla swojego samochodu.

Zachęcamy do wykupienia chociażby podstawowego pakietu ubezpieczeń, który również daje gwarancję ochrony i wypłacenia odszkodowania w razie jakiejkolwiek niespodziewanej sytuacji związanej z naszym samochodem oraz ze skutkami różnych sytuacji, które mogłyby zagrażać bezpośrednio naszemu głównemu środkowi komunikacji drogowej, jakim jest właśnie samochód.

I jeszcze jedna rzecz: polisy AC i OC możesz wybrać poprzez internetową porównywarkę, np. Ubea.pl.

Oceń artykuł:


 • © Infolinie & Telefony do Ubezpieczycieli. All rights reserved.
 • Design: HTML5 UP
 • Jekyll integration: Andrew Banchich