Czym ubezpieczyciele nęcą kierowców przy zakupie OC?Firmy ubezpieczeniowe ostro zabiegają o względy klientów. Dla tych ostatnich to dobra wiadomość – ubezpieczyciele przygotowują coraz atrakcyjniejsze oferty ubezpieczenia OC. Auto zastępcze, gratisowa Zielona i wiele innych. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę OC?

Polisa OC jest zabezpieczeniem na wypadek spowodowania wypadku przez ubezpieczonego kierowcę, bowiem w takiej sytuacji to ubezpieczyciel podejmuje się wypłacić odszkodowania osobom trzecim. Sumy gwarancyjne, czyli najwyższe możliwe sumy odszkodowań wynoszą na ten moment 5 mln euro za szkody na osobie i 1 mln euro za szkody w mieniu. Tyle oferuje każdy ubezpieczyciel. A jakiego rodzaju bonusy do OC mają szansę zyskać uznanie klientów?

Co poza ustawową ochroną polisy OC?

Zielona Karta

Gdy wyjeżdżasz za granicę autem, w pierwszej kolejności musisz mieć pewność, że twoje ubezpieczenie OC samochodu będzie ważne także na terenie państw przez które będziesz przejeżdżał. O ile w państwie należącym do wspólnoty UE nasze krajowe OC jest respektowane, o tyle w innych krajach już nie. Takie uprawnienie zapewnia Zielona Karta. Wielu ubezpieczycieli oferuje ją gratis.

Samochód zastępczy

Gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi (z winy ubezpieczonego lub nie) bądź został skradziony, a ty potrzebujesz samochodu, doskonałym rozwiązaniem jest auto zastępcze.

Assistance

Naprawa pojazdu po wypadku na miejscu zdarzenia lub holowanie auta po wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe łączą ofertę OC z polisą Assistance, która przydaje się w momencie awarii auta np. uszkodzenia opon, kradzieży czy wypadku.

Oceń artykuł:


  • © Infolinie & Telefony do Ubezpieczycieli. All rights reserved.
  • Design: HTML5 UP
  • Jekyll integration: Andrew Banchich